HABERMAX. Muğla* – Marmaris Belediyesi’nde Mehmet Oktay’dan Acar Ünlü’ye devredilen başkanlık sürecinde yaşanan olaylar, ilçe sakinlerinin tepkisine neden oldu. Mehmet Oktay döneminde borçlu bir şekilde devralınan belediye, Acar Ünlü’nün başkanlığı sırasında taşınmazlarını satışa çıkararak borç yükünü hafifletmeye çalıştı. Ancak bu durum, Marmarisliler arasında rahatsızlık yarattı.
Marmaris Belediyesi’nin taşınmazlarını satma kararı, ilçede büyük tartışmalara yol açtı. Vatandaşlar, belediyenin bu adımını geçici bir çözüm olarak görüp uzun vadeli plan eksikliği eleştirisinde bulunuyor. “Eğer belediyeyi yönetemeyecekseniz neden göreve talip oldunuz?” şeklinde tepkilerini dile getiren Marmarisliler, belediyenin varlıklarını satmanın kalıcı bir çözüm olmadığını savunuyor.
*Personel Politikaları Tartışma Yarattı*
Belediyede yaşanan diğer bir sorun ise personel politikaları. Bazı çalışanlara mobbing uygulandığı ve istifaya zorlandıkları iddiaları gündeme geldi. Özellikle büro elemanlarının sokak çalışmalarına yönlendirilmesi, mobbing olarak nitelendiriliyor. Bu durum, belediye personelinin moral ve motivasyonunu olumsuz etkilerken, verimliliği de düşürüyor.
*Eleştiriler Büyüyor*
Marmaris halkı, belediye meclis üyesi ve diğer önemli pozisyonlara atanan kişilerin yeterliliklerinden şüphe duyuyor. İş bilmeyen kişilerin önemli görevlerde bulunmasının, belediyenin yönetimini zor duruma soktuğu belirtiliyor. Vatandaşlar, belediyenin bu yönetim anlayışının Marmaris’e zarar verdiğini düşünüyor ve daha şeffaf, hesap verebilir bir yönetim talep ediyor.
Belediye yetkililerinden henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmazken, Marmaris’teki bu rahatsızlıkların nasıl giderileceği merakla bekleniyor.