Dolar 32,3565
Euro 34,4292
Altın 2.435,74
BİST 9.814,19
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Açık
İstanbul
23°C
Açık
Pts 26°C
Sal 25°C
Çar 20°C
Per 18°C

IWF Türkiye’nin yeni başkanı Av. Dr. Çiğdem Ayözger Öngün oldu

IWF Türkiye’nin yeni başkanı Av. Dr. Çiğdem Ayözger Öngün oldu
6 Mart 2023 14:15
150

HABERMAX. Uluslararası Kadın Forumu (International Women’s Forum – IWF) TürkiyeOlağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel Kurul’un ardından gerçekleştirilenilk Yönetim Kurulu toplantısında, 2023 – 2025 Dönemi IWF Türkiye’nin yenibaşkanı Av. Dr. Çiğdem Ayözger Öngün seçildi.

Farklı alanlarda elde ettikleri başarılarıylalider ve öncü konuma ulaşmış etkin kadınları bir araya getirerek kadınliderliğini geliştirmeyi hedefleyen uluslararası bir iletişim ve etkileşim ağıolan IWF Türkiye Olağan Genel Kurulu İstanbul’da gerçekleştirildi. GenelKurul’da yapılan seçim sonucunda 2023-2025 dönemi IWF Türkiye Yönetim Kurulubelirlendi. Yeni dönemde IWF Türkiye Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu AsilÜyeler:

Arzu Ünal Erman,

Çiğdem Ayözger Öngün,

Bilgün Gürkan,

Burcu Civelek Yüce,

Mutlu Alkan Özyurt,

Selma Altay Rodopman,

Tülin Karabük,

Yasemin Merih Alparslan,

Yasemin Solmaz

Yönetim KuruluYedek Üyeler:

Ebru Dorman,

Elif Ateş Özpak

Işıl Arıdağ

Kübra Orakçıoğlu Kazan

Özge Bulut Maraşlı

Genel Kurul’un ardından gerçekleştirilen ilk Yönetim Kurulu toplantısında,2023 – 2025 Dönemi IWF Türkiye’nin yeni başkanı Av. Dr. Çiğdem Ayözger Öngünseçildi.

Av. Dr.Çiğdem Ayözger Öngün hakkında:

Teknoloji, Teknoloji, Medya ve Haberleşme Hukuku,Finansal Teknoloji Hukuku ve Ticaret ve Şirketler Hukuku, Rekabet Hukuku veVeri Koruması ve Gizliliği Hukuku alanlarında geniş bir tecrübeye sahip olan Av.Dr. Çiğdem Ayözger Öngün, İstanbul’da bulunan SRP-Legal Hukuk Ofisi’ninkurucusu ve yönetici ortağıdır.

Öngün, TED Koleji’ndeki eğitimini tamamladıktansonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. İstanbul Üniversitesi veLondon School of Economics’de yürüttüğü çalışmalar ile Yüksek Lisansını (LL.M.)onur derecesiyle tamamladı, İstanbul Üniversitesi’nde Veri Koruma ve Gizliliğikonusunda doktora yaptı. Öngün aynı zamanda Koç Üniversitesi ExecMBAsertifikasını tamamladı. Bahçeşehir Üniversitesi’nde misafir Öğretim Üyesi olanÖngün SRP-Legal’i kurmadan önce, Turkcell Grup’ta 10 yılı aşkın bir süreçalıştı; Turkcell Superonline’da Hukuk ve Regülasyon Stratejileri Genel MüdürYardımcılığı ve Turkcell Grup’ta Regülasyon Politikaları Müdürlüğü görevleriniyürüttü.

Ögün halen Türk Sanayicileri ve İş İnsanlarıDerneği (TÜSİAD) Veri Koruma ve Teknoloji Hukuku Çalışma Grubu Başkanı,Blockchain Türkiye Platformu (BCTR) Yürütme Kurulu üyesi, Türkiye Odalar veBorsalar Birliği (TOBB) FinTech Sektör Meclisi üyesi, Türkiye SigortalarBirliği (TSB) Danışma Kurulu üyesi, Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) Kurucuüyesidir.

Av. Dr. Çiğdem Ayözger Öngün’ün “Kişisel Verilerin Korunması Hukuku”kitabının da yazarıdır. “Uygulamalı Rekabet Hukuku” kitabının ve “HüseyinHatemi’ye Armağan” adlı kitabın ortak yazarıdır.

Dr. Öngün, Dünya çapındaki farklı disiplinlerdeve mesleklerde fırsat eşitliği ve kadın liderliğini desteklemek için yapılançalışmalarda aktif olarak rol almaktadır.

IWF Türkiye Hakkında:

IWF Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri’nde 1982yılında kurulan International Women’s Forum’un (IWF) Türkiye yapılanmasıdır. Küreselölçekte, 33 farklı ülkede örgütlenmiş kadın liderlerin oluşturduğu IWF, farklıalanlarda elde ettikleri başarılarıyla lider ve öncü konuma ulaşmış etkinkadınları bir araya getirerek kadın liderliğini farklı kültürler, coğrafyalarve kariyerler kapsamında geliştirmeyi hedefleyen uluslararası bir iletişim veetkileşim ağıdır. Dünya çapında iletişimde olduğu lider kadın sayısı 6200’üaşan IWF bu amaçla düzenlediği uluslararası, bölgesel ve ulusal konferanslar,üst düzey devlet ve kurum yöneticileriyle buluşma toplantıları ve uluslararasıeğitim programları ile lider olan ve lider olma potansiyeline sahip kadınlarıbir araya getirir.

IWF Türkiye, kadın liderliğini geliştirme veartırma hedefini benimsemiş, farklı alanlarda etkin bir grup heyecanlı, tutkuluve başarılı kadın tarafından 2014 yılında kuruldu. Oluşturduğu iletişim veyapılanma ile girişimci, yaratıcı, yatırımcı, çözüm üreten başarılı kadınlarasahip oldukları bu potansiyellerini lider olma hedefine doğru geliştirmelerikonusunda uluslararası ve ulusal ölçekte destek ve yönlendirme sağlar.

IWF Global’in Dünya Liderlik Konferansı,Yönetici Gelişimi Yuvarlak Masaları, Yetkinlik Bursu ve Harvard Business Schoolve INSEAD iş birlikleri ile kadın liderler yaratmak ve başarının etkinliğiniarttırmak üzerindeki çalışma programlarından oluşur

Paylaşın:
Objektif, tarafsız, şeffaf, hakaret olmadıkça her görüşe saygılı olmaya çalışıyoruz, sağı solu olmadan bütün siyasi haberlerinizi yayınları...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Mesaj Gönder
Merhaba, yayınlanmasını istediğiniz mesajınızı bize iletin, yayınlayalım.