HABERMAX. Samsun’un Çarşamba ilçesine bağlı İstiklal Mahallesi Gönüllüleri Derneği, geleneksel olarak düzenlediği bahar pikniği etkinliğini bu yıl da büyük bir coşkuyla gerçekleştirdi. Derneğin genç ve dinamik başkanı Mustafa Kılıç’ın önderliğinde organize edilen piknik, Ömerli’deki meşe piknik alanında düzenlendi. Etkinlik, dernek üyeleri ve ailelerinin katılımıyla adeta bir şenlik havasında geçti.
Başkan Mustafa Kılıç’tan Birlik ve Beraberlik Mesajı
Pikniğin açılış konuşmasını yapan İstiklal Mahallesi Gönüllüleri Derneği Başkanı Mustafa Kılıç, birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti. Başkan Kılıç, “Derneğimize hep beraber destek verelim çünkü bizim köyümüz gurbetçi yoğunluklu. Yapacağınız yardımlar, çocuklarımıza ve gençlerimize geri dönecek,” diyerek dernek çalışmalarının önemini vurguladı. Sözlerini, “Sizleri saygıyla selamlıyorum. İri olalım, diri olalım, hep beraber bir olalım,” diyerek tamamladı ve katılımcılardan büyük alkış aldı.
Etkinliğin sunuculuğunu, karizmatik sunumuyla herkesin beğenisini kazanan Altaş TV’nin ünlü sunucusu Murat Doğan üstlendi. Doğan, enerjik ve etkileyici sunumuyla programa renk kattı ve katılımcıların beğenisini topladı.Çocuklardan Büyüklerimize: Eğlenceli Yarışmalar
Piknikte çocuklar ve yetişkinler için çeşitli oyunlar ve yarışmalar düzenlendi. Çuval yarışı ve sandalye kapmaca gibi geleneksel oyunlar büyük ilgi gördü. Yarışmalarda dereceye giren birinci, ikinci ve üçüncülere para ödülleri verildi. Bu etkinlikler, katılımcılar arasında büyük bir coşku ve heyecan yarattı.
Türkülerle Şenlenen Piknik
Piknik, davul ve zurna eşliğinde yapılan geleneksel müzik gösterileriyle devam etti. Birbirinden güzel ses sanatçıları, söyledikleri türkülerle pikniğe katılanlara unutulmaz bir gün yaşattı. Damla Yıldırım’ın seslendirdiği yöresel türküler büyük beğeni toplarken, Kelkit Vadisi’nin ünlü sesi Türk Halk Müziği sanatçısı Nurettin Bay ve Kenan Börekçi ile Ordulu Yasemin’in performansları da katılımcılardan tam not aldı.İstiklal Mahallesi Ağası Seçimi
Etkinliğin en heyecan verici anlarından biri de İstiklal Mahallesi ağası seçimi oldu. Bu yılın ağası, derneğe 206 bin TL bağış yapan genç iş adamı olarak belirlendi. Ağalık seçimi sonrasında genç iş adamı omuzlara alınarak tezahüratlarla kutlandı. Coşkulu anlara sahne olan bu bölüm, pikniğe katılan herkesin yüzünü güldürdü.Piknikte Birlik ve Beraberlik Mesajları
Piknik boyunca konuşma yapan dernek yetkilileri ve katılımcılar, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Başkan Mustafa Kılıç’ın öncülüğünde gerçekleşen bu etkinlik, İstiklal Mahallesi sakinlerinin dayanışma ve yardımlaşma ruhunu pekiştirdi. Etkinliğe katılan üyeler, doğayla iç içe bir gün geçirerek moral depoladı ve baharın keyfini çıkardı.
İstiklal Mahallesi Gönüllüleri Derneği’nin düzenlediği bu piknik, katılımcıların hafızalarında güzel anılar bıraktı. Başkan Kılıç ve ekibine, bu başarılı organizasyon için teşekkür eden dernek üyeleri, gelecek yıllarda da bu tür etkinliklerin devam etmesi temennisinde bulundular.