Dolar 32,8265
Euro 35,6427
Altın 2.544,44
BİST 11.089,53
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Parçalı Bulutlu
İstanbul
31°C
Parçalı Bulutlu
Çar 30°C
Per 28°C
Cum 28°C
Cts 31°C

CHP Genel Başkanı Özgür Özel: ““Muhittin Böcek ikinci beşyılı hak ediyor. Antalya da Muhittin Böcek’i hak ediyor”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel: ““Muhittin Böcek ikinci beşyılı hak ediyor. Antalya da Muhittin Böcek’i hak ediyor”
23 Şubat 2024 00:51
74

HABERMAX. Antalya Büyükşehir BelediyeBaşkanı Muhittin Böcek’in, “Antalya Buluşması”, “Hizmette 5. Yıl Toplantısı” veCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’in katılımıylagerçekleşti. Büyük coşkunun yaşandığı toplantıda CHP Genel Başkanı Özel, BaşkanMuhittin Böcek’in hizmetlerinden Antalya’nın memnun olduğu ifade ederek, “MuhittinBöcek ikinci beş yılı hak ediyor. Antalya da Muhittin Böcek’i hak ediyor” dedi.


Başkan Böcek iseAntalya’yı geleceğe taşıyacak, kentin her bir ferdi için daha iyi bir yaşamsunacak projeleri hayata geçireceklerini belirterek, “Kentsel dönüşüm, ulaşım, altyapıçalışmaları, sosyal ve kültürel projelerle Antalya’nın çehresini değiştirmeyedevam edeceğiz” diye konuştu.

AntalyaBüyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in “Hizmette 5. Yıl Toplantısı” ve“Antalya Buluşması” Cam Piramit’te yapıldı. Toplantıya, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Genel Başkan Yardımcıları, parti meclisiüyeleri, milletvekilleri, belediye başkanları ve başkan adayları katıldı. CamPiramit Fuar ve Kongre Merkezi’ni tıklım tıklım dolduran Antalyalılar, CHPGenel Başkanı Özgür Özel’i ve Başkan Böcek’i sevgi gösterisiyle karşıladı. Kalabalıksalona sığmayınca dışarıda kalan vatandaşlar, toplantıyı dışarıya kurulan ledekrandan izledi. Büyük coşku ve heyecanın yaşandığı toplantıda BüyükşehirBelediye Başkanı Muhittin Böcek’in 5 yıllık hizmet döneminde hayata geçirdiği‘Yaptıklarımız’ filmi gösterildi

“Hizmette 5.Yıl Toplantısı ve Antalya Buluşması”nda konuşn CHP Genel Başkanı Özgür Özel,CHP’nin bütün belediye başkan adaylarının seçim kuruluna teslim edilmesindensonra gerçekleşen ilk toplantının Antalya’da olduğunu dikkat çekerek, gerçekseçim kampanyasının başladığını ve Antalya’ya Türkiye’ye hayırlı olmasınıdiledi.

MUHİTTİN BÖCEK İKİNCİ BEŞ YILIHAKEDİYOR

BüyükşehirBelediye Başkanlığı adaylık sürecini ilişkin değerlendirmede bulunarakkonuşmasına başlayan CHP Genel BaşkanıÖzgür Özel, şöyle konuştu: “Başkan Muhittin Böcek’i adaylaştıran ne ÖzgürÖzel’dir, ne parti meclisi. Muhittin Böcek’i adaylaştıran hizmetlerinin Antalyahalkından gördüğü teveccühtür. Bundan sonraki süreçte Sayın Muhittin Böcek, birilki deniyor, bir ilki de başaracak. Antalya, Büyükşehir Belediyesi olduğundanberi bir başkan iki dönem üst üste hizmet ettiği şehre aday gösterilipseçilmeyi deniyor. Bu kadar belediye başkanı geldi geçti bu iş niye olmadıderseniz. Hangi partiden olursa olsun, kimsenin emeğini küçük görmeyelim birdurumu tespit edelim. Bu kentin nüfusu 2 milyon 600 bin. Bu kente her yıl 25milyon misafir geliyor. Bu kente devlet 2 milyon 600 bine göre katkı yapıyor.Ancak Büyükşehir Belediyesi 26-27 milyona göre hizmet veriyor. O imkânsızlıklarhalkın belediye başkanını değiştirme yönüne itiyor. Sanki Antalya kentinin,Antalya seçmeninin bir sorunuymuş gibi algılanabiliyor. Bu haksızlığı bu kente,bu kentin evlatlarına ve bu kentin yöneticilerine yapmamak lazım. Bu kenteyılda ortalama kaç kişi geliyorsa, ona göre katkı vermek lazım. Başkanın hizmetsunumunu izleyince, yapılanları görünce, beş yılda ne emek verilmiş,anketlerden neden memnuniyet çıkmış anladım. Muhittin Böcek ikinci beş yılı hakediyor. Antalya’da Muhittin Böcek’i hak ediyor.”

ÇEYİZ PAKETİ PROJESİNE ÖVGÜ

GenelBaşkan Özel, Başkan Muhittin Böcek’in gelecek dönem projeleri arasında yer alançeyiz paketi projesinden de övgüyle bahsederek, “Hükümet genel seçimlerden öncevaat ettiği yeni evlenecek gençlere yönelik krediyi daha veremedi, şimdi vadesinive kredi miktarını azaltarak vereceğini söylüyor. Antalya’da ise bu gençlere BüyükşehirBelediyesi beyaz eşyayı verecek. Bir tarafta verdiği sözü tutmayanlar faizi ilegeri alanlar. Bir tarafta gençlerin arkasında duran halkçı belediyeler var”dedi.

BAŞKAN BÖCEK PROJELERİNİSTK’LARLA HAZIRLIYOR

6Şubat’ta Hatay’da meydana gelen deprem sonrasında Antalya BüyükşehirBelediyesi’nin Hatay’da yaptığı çalışmaları çok yakından gördüğünü söyleyen Özgür Özel, konuşmasına şöyle devametti: “Belediyemiz çok güzel hizmetler yaptı. İlçe belediyelerle birlikte Hatay’dahalkımıza çok önemli destekleri oldu. Beraber çalıştılar. Hatay’da Muhittin Başkan’ın danışmanları iletanışma fırsatım oldu. Başkan danışmanlarını STK’lar, dernek başkanlarındanseçmiş. Hayata geçirmeyi düşündüğü projeler de STK’lardan, derneklerden gelenve yönlendirmelerle ortaya çıkan projeler. Antalya’nın engelli bireylere hizmetetme yönünde de ayrı bir pozitif ayrışan yönü var. Başkan’ın danışmanlarındanbiri Türkiye Sakatlar Federasyonu’nun Antalya temsilcilerinden Mehmet Karavural.Buradan engelli bireylere engelsiz bir kent yaratmak için çalışan MuhittinBaşkan ve Mehmet Başkan’ı teşekkür ediyorum.”

BAŞKAN BÖCEK’İDUYGULANDIRAN ANI

CHPGenel Başkanı Özer, toplantıya girdiği sırada Başkan Muhittin Böcek’in pandemidekaybettiği ağabeyi Şadi Böcek’in eşi ile sohbet ettiğini hatırlatarak, “SayınMuhittin Başkan’ın hastalığı süresince Şadi bey ile telefonda tanışma fırsatımoldu ve birçok kez telefon ile konuştum. Daha sonra öğrendim ki Covide yakalanmış.Çok üzüldüm ve daha sonra Şadi Bey hayatını kaybetti. Tekrardan Allah’tanrahmet diliyorum” dedi. CHP lideri Özgür Özel’in bu konuşmayı yaptığı sıradaise Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, duygusal anlar yaşadı.

ANTALYA’NIN YAŞAMKALİTESİNİ YÜKSELTMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Büyükşehir BelediyeBaşkanı Muhittin Böcek,konuşmasına 31 Mart 2024 yerel seçimleri için yapılan anketlerden çıkan destekve CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in takdirleriyle Antalya Büyükşehir BelediyeBaşkanlığı’na ikinci kez aday gösterilmesinden dolayı teşekkür ederek başladı. BaşkanBöcek, Antalya’nın her köşesine eşit ve adil hizmet götürmenin, vatandaşların ihtiyaçve taleplerine duyarlı çözümler üretmenin ana hedefleri olduğunu söyledi.Antalya’nın dört bir yanında hayata geçirdikleri projelerle, Antalya’nın yaşamkalitesini yükseltmek için çalıştıklarını belirten Başkan Muhittin Böcek, “Antalya’nıngüzelliklerini korumak ve geliştirmek, kentimizi daha yaşanabilir, daha yeşil,daha modern bir hale getirmek için projelerimizi titizlikle planladık veuyguladık. Görevde olduğumuz süre içerisinde devraldığımız borçları,yaşadığımız tüm olumsuzlukları, üzerimizde kurulmak istenen siyasi baskıları,bütün başvurularımıza taleplerimize rağmen iktidar eliyle yapılanengellemeleri, hiçbir zaman bahaneye dönüştürmedik” dedi.

RANTA DEĞİL HALKA DÖNÜKPROJELER YAPTIK

Türkiye’nin bütçesine göre en borçlu belediyesini devraldıklarınısöyleyen Başkan Böcek, şunları söyledi: “Kaynakları doğru kullanarak ve israfason vererek işe başladık. Görevde olduğumuz süre içerisinde devraldığımızborçları, yaşadığımız tüm olumsuzlukları, üzerimizde kurulmak istenen siyasibaskıları, bütün başvurularımıza taleplerimize rağmen iktidar eliyle yapılanengellemeleri, hiçbir zaman bahaneye dönüştürmedik. Milletin parasını sadecemilletimize harcadık. Ranta değil, halka dönük projelerimizi gerçekleştirdik. Biz,ailesi ile huzur içinde yaşayacağı, sıkıntıları, sorunları, dertleri düşünerekdeğil, mutlu ve huzurlu biçimde uyanacağı, hayat kalitesinin ve yaşamstandartlarının arttığı bir Antalya için yola çıktık. Antalya’yı yönetmek demeksadece dönemi kurtarmak değil, uzun vadeli planlama da yapmak; Antalya’yıgeleceğe hazırlamak demektir.”

ANTALYA’YI TÜRKİYE’NİN EN MODERN ŞEHRİYAPACAĞIZ

Belediyeciliğinsadece taşla, inşaatla değil; insan sevgisiyle, hizmet aşkıyla ilgili olduğunainandığını dile getiren Başkan Böcek,“Bana göre belediyecilik, insanların hayatlarına dokunmaktır, dertlerine dermanolmak, yaşamlarını kolaylaştırmaktır. İşte tam da bu yüzden tarımdan ulaşıma, turizmdenyeşil alanların arttırılmasına kadar birçok alanda yenilikçi projelerimizleAntalya’mızı Türkiye’nin en modern, en yaşanabilir şehri yapma yolunda eminadımlarla ilerleyeceğiz” diye konuştu.

ANTALYAMIZI GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ

“Kentseldönüşüm, altyapı çalışmaları, sosyal ve kültürel projelerle Antalya’nın çehresinideğiştirmeye devam edeceğiz” diyen BaşkanBöcek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Antalya’mızı geleceğe taşıyacak,kentimizin her bir ferdi için daha iyi bir yaşam sunacak projeleri hayatageçireceğiz. Yeni dönem vizyon projelerimiz arasında, sürdürülebilir çevrepolitikaları, temiz enerji kaynaklarının kullanımının artırılması, toplu taşımasistemlerinin geliştirilmesi ve genişletilmesi, çocuklarımız ve gençlerimiziçin daha fazla yeşil alan ve spor tesisleri, eğitim ve sağlık alanlarındayapacağımız yenilikler öne çıkıyor. Yerel kalkınmayı destekleyen, esnafımızı veyerel üreticilerimizi güçlendiren girişimleri ön plana çıkaracağız. Buprojeler, sadece şehrimizin fiziki yapısını değil, aynı zamanda sosyal dokusunuda güçlendirecektir. Antalya; gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, kadınlarımızınyüzünün güldüğü, vatandaşlarımızın mutlu huzurlu ve özgürce yaşadığı bir şehirolmaya devam edecektir.”

5 YIL DAHA İŞİMİZ GÜCÜMÜZ ANTALYA

23 Şubat2019’da, 5 yıl önceki lansmantoplantısında göreve geldiği takdirde sadece bir kesimin değil, oy veren veyavermeyen herkesin başkanı olacağı sözünü verdiğini hatırlatan Başkan Böcek, “Bununsözünü şimdiden ve yeniden veriyorum. 31 Mart gecesi bu şehirde herkeskazanmış, Antalya’mız kazanmış olacak.Projelerimizi hayata geçirdiğimizde, sadece bana oy verenlere değil, Antalya’nıntamamına hizmet etmiş olacağım. Hizmette eşitlik ilkesinden yola çıkarakaltyapıdan imara, eğitimden kültüre, toplu taşımadan kent planlamasına kadar,şehrin bütün bileşenleriyle birlikte ortak akılla hareket ettik. Azimle gururla hep birlikte 5 yıl daha işimizgücümüz Antalya
yolumuz açık olsun.”

ANT İÇTİ

Başkan Muhittin Böcek, konuşmasını şöyle bitirdi: “Tıpkı geçtiğimiz 5 yılda olduğu gibi tekrar Ant içiyorum. Ant olsun Antalya’ya, çok çalışacağız. Ant olsun Antalya’ya, birlikte başaracağız. Ant olsun Antalya’ya, Antalyalıya biz kazandıracağız. Ant olsun Antalya’ya herkesin başkanı olmaktan bir an olsun vazgeçmeyeceğim. Azimle gururla hep birlikte 5 yıl daha işimiz gücümüz Antalya yolumuz açık olsun.”

YOLUMUZ AÇIK OLSUN

Toplantıda konuşan CHP İl Başkanı Nail Kamacı ise, yerel seçim sürecinin başladığını belirterek, “Dertlere derman belediyeciliğin vatandaşa beş yılda nasıl nefes aldırdığını gördük. Beş yıllık süreçte halkçı, bilimsel, iklim dostu projelerimle vatandaşa umut verdiğini hep birlikte yaşadık. Bütün belediye başkan adaylarımızla birlikte gecemizi gündüzümüze katarak vatandaşın seçeneksiz olmadığını tüm herkese göstereceğiz. Büyükşehir ve 19 ilçe belediye başkanlığı için aday adayı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Artık bundan sonra bütün belediye başkanlarımızla birlikte seçimleri kazanmak için mücadele edeceğiz ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığını tekrardan kazanacağız. Halkçı belediyelere yenisini ekleyeceğiz. Yolumuz açık olsun” dedi.

132 PROJENİN TANITIMIYAPILDI

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek’in gelecek dönemde hayata geçirmeyi planladığı aralarında “4. ve 5. Etap Raylı Sistem projeleri, Kepez Şehir Hastanesi Raylı Sistem Hattı, 100. Yıl Yaşam Alanı, Kemer Kültür ve Sanat Merkezi, Boğacağı Rekreasyon ve Taşkın önleme Projesi, Kaleiçi Yat Limanı Projesi, Lara Sahil Yaşam Parkı Projesi, Antalya Performans Sanatları Merkezi, Antalya Uluslararası Olimpik Yüzme Havuzu, Aksu Kopak Çayı Rekreasyon Projesi, Kepez Karting Park, Finike Nehir Kenarı Rekreasyon Projesi, Manavgat Titreyen göl Rekreasyon Projesi, Demre Kültür ve Sosyal Tesis Projesi, Kaş Gıda İhtisas Organize Sanayi, Aksu Spor Kompleksi, Elmalı Güreş Sahası Tesisleri, Elmalı Meyve Konsantre Tesisi, Antalya Canlı Hayvan Borsası Kompleksi, Hallerde YaşSebze ve Meyve Paketleme Tesisleri, Alanya ve Gazipaşa Avokado Boylama vePaketleme Tesisi, Yaş Sebze ve Meyve Kasası Üretim Tesisi, Bal Paketlemeyesisin, Akseki ve Finike Alabalık Tesisi, Alanya Sera Atıkları Gezi Kazanımı ve Enerji Üretim Tesisi, Kent Lokantaları, Halkın Bakkalı, Yaşlı Kreşleri, Yaşlı Bakım Evleri, Yaşam Köyü, Engelsiz Yaşam Evi, Sınav Kütüphaneleri, Hayvan Hastanesi, Çok Amaçlı Müzeler Kompleksi” gibi projelerin yer aldığı 132projenin tanıtımı yapıldı.

Antalya Buluşması’nda CHP’nin ilçe belediye başkan adaylarının tanıtımı da gerçekleştirildi. Tek tek sahneye davet edilen belediye başkan adayları Genel Başkan Özgür Özel ve Başkan Böcek ile salonu selamladı. Başkan Muhittin Böcek, Tören sonunda CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e plaket ve çiçek takdim etti.

Paylaşın:
Objektif, tarafsız, şeffaf, hakaret olmadıkça her görüşe saygılı olmaya çalışıyoruz, sağı solu olmadan bütün siyasi haberlerinizi yayınları...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Mesaj Gönder
Merhaba, yayınlanmasını istediğiniz mesajınızı bize iletin, yayınlayalım.