HABERMAX. Ataşehir Belediyesi İçerenköy İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi’nde 2 Haziran Pazar günü gerçekleştirilen CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı Kadın Kolları kongresinde Hülya Çiçek yeni başkan olarak seçildi.
Kongreye, CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP YDK üyesi Aysemin Gülmez, Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın ve çok sayıda partili katıldı. Yeni başkan Hülya Çiçek, yaptığı konuşmada, kadın kollarının parti içerisindeki önemini vurgulayarak, hedeflerinin kadınları daha aktif bir şekilde siyasete katmak olduğunu belirtti. Çiçek, kadın üyelerin desteğiyle CHP’nin kadın kollarını daha da güçlendireceklerini ifade etti.
CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka da kongrede yaptığı konuşmada, kadınların siyasetteki rolünün arttırılması gerektiğini vurguladı ve yeni başkan Hülya Çiçek’e başarılar diledi. Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel ise, kadınların yerel yönetimlerde ve siyasette daha fazla temsil edilmesinin önemine değinerek, yeni dönemde kadın kollarına desteklerinin devam edeceğini belirtti.
Kongre sonrasında, yeni başkan Hülya Çiçek ve destekçileri bir araya gelerek zaferlerini kutladı. Çiçek, kendisine destek veren tüm partililere teşekkür etti ve çalışmalara hemen başlayacaklarını açıkladı.