HABERMAX. Yeniden Refah Partisi’nin Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Yücel Evsen ve ilçe başkanı Ömer Zahit Kuvvet, iftar sonrası düzenledikleri bir buluşma ile basın mensuplarıyla bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundular. İftar programı sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan ilçe başkanı Kuvvet, son dönemde partilerine yönelik yapılan çeşitli çamur atma kampanyalarına ve iftiralara dikkat çekti. Kuvvet, “Bizler görevimizin başındayız ve asla çekilme gibi bir düşüncemiz yok. Bazı kesimler, Yeniden Refah Partisi’nin yükselişinden rahatsızlık duyuyor ve bu sebeple çeşitli karalama kampanyaları yürütüyorlar” şeklinde konuştu.
Yücel Evsen ise konuşmasında, geçtiğimiz günlerde devlet hastanesi önünde satılığa çıkarılan otopark videosunu yayınlamasının ardından kendilerine yöneltilen çeşitli iftira ve saldırıları eleştirdi. Ancak bu tür girişimlerin kendilerini yıldıramayacağını belirten Evsen, “Doğruları söylemekten asla vazgeçmeyeceğiz. Sadece bugün değil, 1 Nisan’dan sonra da doğruları haykırmaya devam edeceğiz. Yolsuzlukları ortaya çıkaracak, milli görüş belediyecilik anlayışını her yere yayacak ve Çekmeköy’ü kazanacağız” ifadelerini kullandı. Evsen ayrıca, partilerinin ilçe başkanları, meclis üyeleri ve kadrosuyla birlikte hareket ettiğini ve halkın beklentilerini karşılamak için ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.