HABERMAX.Atatürkçü Düşünce Derneği Ataşehir Şubesi, Atlas Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Bilgi Koleji tarafından düzenlenen “Dünya Çocuk Hakları Günü | Çocuklar Haklarını Öğreniyor” etkinliğine katılım sağladık.
Katılım sağladığımız etkinlikte, çocukların eğitimi, sağlığı, güvenliği ve mutluluğu için yapılan çalışmaları desteklemenin ve bu konuda farkındalık yaratmanın önemine vurgu yapıldı. Çocukların haklarına saygı göstermek, onların sağlıklı bir şekilde büyümelerini sağlamak ve toplumlar arası adaleti desteklemek, genel olarak insan haklarına olan bağlılığın bir parçasıdır.
Bu tür etkinlikler, toplumda çocuk haklarına duyarlılığı artırmanın yanı sıra, geleceğin yetişkinlerini bilinçli ve sorumlu bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Çocukların haklarına saygı göstermek, toplumun temel değerlerinden biridir ve bu tür etkinlikler bu değerleri pekiştirmeye yardımcı olur.